KONST / Litografier / Färglitografi 10357680
*
nr 1035 7680
Igge Karlsson
(1932-2009), Sverige
Färglitografi, Igge Karlsson (f. 1932), 16/175, Häst, motivet: 60x45
Igge Karlsson, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1932, död 2009.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 maj 2016
kl 19:47:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/4 12:58:27
1
100 kr
2/5 19:01:28
2
250 kr
2/5 19:22:05
1
200 kr
2/5 19:22:05
2
250 kr (Budbetjänt)
2/5 19:22:42
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Igge Karlsson
Igge Karlsson, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1932, död 2009.
Läs mer om Igge Karlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv färglitografi grafik häst igge karlsson litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28
-
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:54
-
6113 Färglitografi
Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:15
*
Igge Karlsson
Igge Karlsson, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1932, död 2009.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Igge Karlsson
nr 1035 7680
Igge Karlsson
(1932-2009), Sverige
Färglitografi, Igge Karlsson (f. 1932), 16/175, Häst, motivet: 60x45
Igge Karlsson, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1932, död 2009.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 maj 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/4 12:58:27 | 1 | 100 kr |
2/5 19:01:28 | 2 | 250 kr |
2/5 19:22:05 | 1 | 200 kr |
2/5 19:22:05 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
2/5 19:22:42 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Igge Karlsson
Igge Karlsson, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1932, död 2009.Läs mer om Igge Karlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv färglitografi grafik häst igge karlsson litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28 -
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:54 -
6113 Färglitografi
Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:15